24 Eylül 2012 Pazartesi

And Finally İphone 5!


Aylardır merakla bekledik hepimiz.
5 gelecek derken 4S geldi, espriler dalgalar dedikodular.. Sonunda beklenen oldu ve dün İphone 5'in tanıtımı San Francisco'daki Yerba Buena Sanat Merkezinde yapıldı.

 Tasarım olarak İphone 4'lere çok benziyer sadece daha uzun ve daha ince. Beklentiler daha farklıydı sanırım, ama bence bu da olmuş:)

Bir diğer beklentide İphone kullanıcılarının ortak derdi olan şarjın uzun süre dayanmaması sorununun giderilmesiydi ama şimdilik gözle görülür ciddi bir değişiklik yok gibi.
 Fakat hızı diğerlerine göre 2 kat oranda artmış yani uygulamalar artık çok daha hızlı çalışacak. (Acaba daha da mı çok şarj gider??:D)
Video çekerken fotoğrafta çekelebilecekmiş bu da ilginç olmuş bence. Zaten 4'ün fotoğraf çekimleride gayet başarılıydı, 5'te ise bu çözünürlüğün daha da artması İnstagram severler için süper olmuş:))

İşte yeni İphone 5'in fotoğrafları, sizler için apple sitesindeki tanıtım videolarından kestim:)
İşte iPhone 5'in Özellikleri

-iPhone 4 ve 4S'lere göre iphone 5 yüzde 20 daha hafif ve ince bir yapıda bulunuyor.

- 3.5 inç'lik ekranı olan eski nesil iPhone'lara göre iphone 5, 4.0 inç'lik ekranıyla artık kullanıcılarına daha yüksek bir çözünürlük sunuyor.

- A6 işlemci kullanan iphone 5, önceki iPhone'lara göre tam 2 kat daha hızlı çalışıyor. Bu da uygulamaların çok daha hızlı çalışacağını gösteriyor.

- 8 megapiksel dahili kamerası olan iphone 5, 3264x2448 piksel çözünürlüğünde fotoğraf çekimi yapabiliyor. Düşük ışık modunda da vasat olmayen fotoğraflara imza atabiliyor.

-iPhone 5 ile fotoğraf çekme hızı neredeyse yüzde 40 oranında arttı.

- Panaroma özelliği sayesinde artık panaromik çekimler iPhone 5 ile yapılabilecek. Panaroma görüntü teknolojisi sayesinde farklı fotoğraflar bir araya getiriliyor ve ortaya çok daha geniş ve büyük fotoğraflar çıkıyor.

- 1080 piksel çözünürlüğünde video kaydı yapabilen iPhone 5, aynı zamanda video çekimi esnasında fotoğraf çekimini de olanak veriyor.

- Daha iyi bir ses desteğini kullanıcılarına sunan Apple, bu anlamda iPhone 5'te 3 mikrofona yer verecek.

- iPhone'ların hoparlörleri de küçüldü. iPhone 5'lerde yer alan hoparlörler önceki sürümlere göre yüzde 20 daha küçük bir yapıda bulunuyor. Mikrofonların biri ön kameranın yanında, ikincisi arka kameranın yanında, diğeri de iPhone'un alt bölümünde bulunuyor.

-Noice Cancelling özelliği sayesinde artık dış sesler daha az duyulacak ve kullanıcılar birbiriyle rahat konuşabilecek.

-iPhone 5'ler ile birlikte şarj kabloları da değişti. Yeni iPhone'ların şarj kablosu yüzde 80 oranında daha küçük ve dolayısıyla hafif.
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder